Alexandria cestovní kancelář

Kdo postavil Stonehenge? Podle nové studie stavitelé mohli přijít z 200 kilometrů dalekého Walesu - SeznamZprávy.cz

Kdo postavil Stonehenge? Podle nové studie stavitelé mohli přijít z 200 kilometrů dalekého Walesu  SeznamZprávy.czVědcům se podařilo určit původ lidí pohřbených poblíž známé památky. Pomohla jim v tom dosud neznámá metoda analýzy ostatků.

Na Srí Lance jsou stovky Čechů, turisté cestovních kanceláří jsou v bezpečí - iDNES.cz

Na Srí Lance jsou stovky Čechů, turisté cestovních kanceláří jsou v bezpečí  iDNES.czČeští turisté, kteří jsou nyní na Srí Lance s cestovními kancelářemi, do míst nedělních útoků obvykle nejezdí. Zájezdy se totiž pořádají do vnitrozemí nebo k moři.

Esej: Demokrat, až to bolí - Euro.cz

Esej: Demokrat, až to bolí  Euro.czZelený nový úděl a moderní monetární teorie jsou v USA velkým hitem. Vítejte v ráji progresivní levice, kde účel zase jednou světí prostředky.

Miroslav Zikmund slaví 100 let: Vybrali jsme pět jeho nejzajímavějších knížek - Auto.cz

Miroslav Zikmund slaví 100 let: Vybrali jsme pět jeho nejzajímavějších knížek  Auto.czPříznivce aut zajímají cestopisy Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky zejména kvůli Tatře 87 - autě, které bylo zjevením už v roce 1938, kdy poprvé vyjelo.

Na dovolenou do Turecka míří čtvrt milionu Čechů - Novinky.cz

Na dovolenou do Turecka míří čtvrt milionu Čechů  Novinky.czČeši se znovu vracejí k letním dovoleným v Turecku. Během prázdnin se jich tam chystá vyrazit přes 250 tisíc. Láká je zejména dobrá úroveň hotelů a kvalitní ...

Češi nakupují byty u moře i v Alpách, leckde vyjdou levněji než v Praze - iDNES.cz - iDNES.cz

Češi nakupují byty u moře i v Alpách, leckde vyjdou levněji než v Praze - iDNES.cz  iDNES.czBydlení s výhledem na moře v současnosti leckde vyjde levněji než v Praze. Návratnost investice přitom bývá zhruba stejná. Není proto divu, že Češi své úspory ...

Významný objev. V Egyptě našli mumie staré přes dva tisíce let, včetně dětských - denik.cz

Významný objev. V Egyptě našli mumie staré přes dva tisíce let, včetně dětských  denik.czEgyptští archeologové si mohou připsat další zajímavý objev. V provincii Minjá totiž nalezli starověké hrobky se zhruba padesátkou mumií. S odkazem na...

Obavy z pátku. Cestovky urychlují odsun českých turistů z Egypta - pctuning

Obavy z pátku. Cestovky urychlují odsun českých turistů z Egypta  pctuningCestovní kancelář Exim Tours urychluje stahování českých turistů z Egypta. Obává se zhoršení bezpečnostní situace ke konci týdne zejména v Hurghadě.