Knihy Dobrovský

Knihkupectví Dobrovský

Knihkupectví Dobrovský
14. - 15.1. 2012

Cenu Český bestseller na Světě knihy získal Vondruška. Anticenu ... - Aktuálně.cz

Aktuálně.cz Cenu Český bestseller na Světě knihy získal Vondruška. Anticenu ... Aktuálně.cz Odborná porota Obce překladatelů udělila překladatelskou anticenu Skřipec za rok 2015, kterou s přihlédnutím k titulům vydaným v posledních pěti letech přiřkla nakladatelství Dobrovský za "zavrženíhodný způsob vydávání klasické literatury v dávno ...a další »

Oslavte Světový den knihy s Hankou Vágnerovou a Vaškem Jílkem ... - Blesk.cz

Blesk.cz Oslavte Světový den knihy s Hankou Vágnerovou a Vaškem Jílkem ... Blesk.cz Dne 18. dubna ve 14:00 proběhne křest audioknihy akce KNIHA TI SLUŠÍ v prostorách knihkupectví Knihy Dobrovský na Václavském náměstí. Kromě zástupců pořadatele Svazu českých knihkupců a nakladatelů účast přislíbili: Václav Jílek, zástupci ...a další »

Hirvonen, Elina Až vyprší čas - iLiteratura

iLiteratura Hirvonen, Elina Až vyprší čas iLiteratura Dobrovský (edice Knihy Omega), Praha, 2015, 192 s. V posledních letech u nás zažívá umělecký překlad z finštiny opravdový boom. Jen v loňském roce vyšlo celkem deset překladových knih , finskou literaturu vydávají nakladatelé, kteří se o ni dříve vůbec ...a další »

Poklad objevený roku 1923 i památka na smrt kata. Kniha mapuje ... - iDNES.cz

iDNES.cz Poklad objevený roku 1923 i památka na smrt kata. Kniha mapuje ... iDNES.cz Teď patří Vědecké knihovně. Přímo v Olomouci ji jako první v 18. století zkoumal Josef Dobrovský . ... "Byl zhotoven jako památka na tragickou smrt jesenického kata M. W. z rukou švédských vojáků na sklonku třicetileté války," přibližují autoři knihy ... a další »

Michal Viewegh: V dalším životě chci být Mirek Dušín - denik.cz

denik.cz Michal Viewegh: V dalším životě chci být Mirek Dušín denik.cz Praha /ROZHOVOR/ - Michal Viewegh žije, řekněme slovy jeho knihy , svůj život po životě. Znovu píše, chodí na premiéry adaptací svých knih (naposledy Vybíjená), účastní se prospěšných kampaní. Teď třeba projektu Kniha ti sluší na podporu knih i charity, ...

Cenu Ferdinanda Peroutky získali Marek Wollner a Luboš Dobrovský - ceskatelevize.cz

ceskatelevize.cz Cenu Ferdinanda Peroutky získali Marek Wollner a Luboš Dobrovský ceskatelevize.cz Šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner dostal prestižní novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2015. Druhým držitelem je novinář, bývalý disident, politik a překladatel Luboš Dobrovský . Ocenění vyzdvihuje výrazné ...Prestižní Peroutkovu cenu dostali novináři Wollner a Dobrovský Týden.czPeroutkovu cenu dostali Wollner a Dobrovský Médiářvšech 16 zpravodajských článků »

Jak sluší kniha vám? - denik.cz

denik.cz Jak sluší kniha vám? denik.cz Výtěžek charitativní a informační kampaně, která potrvá do 23. dubna, poputuje na konta Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu a Nadace Leontinka. Křest se koná v knihkupectví Knihy Dobrovský na Václavském náměstí 22 a začíná ve 14 hodin.Jak sluší kniha vám? Stále patří k modernímu životnímu styluPražský deníkvšech 3 zpravodajských článků »

Březen - měsíc knihy: Kde se vzal a jak je tomu dnes? - EuroZpravy.CZ

EuroZpravy.CZ Březen - měsíc knihy : Kde se vzal a jak je tomu dnes? EuroZpravy.CZ Praha - Měsíc březen je už více jak 60 let spojován s Měsícem knihy , pojďme si připomenout jak tomu bylo dříve a srovnejme situaci s knižním světem dnes. Má ještě tištěná kniha své místo na trhu a jaké knižní akce se s měsícem březnem pojí?